ЗВЕРНЕННЯ СОБОРУ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США


ЧИ ПОВТОРИТЬСЯ ІСТОРІЯ В УКРАЇНІ? ПОТРЕБА ВСІХ ВАШИХ МОЛИТОВ

Тим часом як світ був занурений роками у підготовці до зимових олімпійських ігр у Сочі, Росія, із вірою, що великий ведмідь став прирученим, люди в Україні сиділи на вулицях Києва, на площі Незалежності - Майдані, готові віддати своє життя щоб позбутися ще одного корумпованого лідера і дихати свіжим повітрям свободи та стилем життя, яке дасть змогу зростати і бути продуктивними громадянами своєї нації. На декілька днів ця мрія немовби здійснилася поки цей лідер не втік, а ті що підтримували його - покинули його. Всі хто залишився і ті, що підтримували Майдан отримали більшість у Верховній Раді – діючи із солідарністю в очах України.

 

Тоді раптом все завершилося. Не проявляючи ніякої агресії чи провокації проти громадян, що говорять російською мовою у Криму чи іншій області, ведмежі лапи простягнулися і їхні війська  захопили Україну. Вже ніхто не став пробувати покращити ситуацію. Ведмідь вже не схотів перебувати у стані спокою. Чи це не ще одна спроба повернути забуту імперію? Чи ця догма про захист своїх громадян в Україні пошириться в інших країнах – навіть якщо вони не були частиною минулої імперії? Немає значення які відповіді на ці запитання, наша батьківщина - Україна - знову є під загрозою придушення та репресій.

 

Весь світ дивиться. Світ каже «Стоп!» Світ каже «Ідіть додому!». Світ каже «Україна має право для само-визначення!» А в реальності, що прості слова зроблять? Чи світ зробить щось більше ніж виголошувати попередження? Чи світ цього разу подбає про те, щоб Україна та її народ не став суб’єктом геноциду? Чи світ, ще раз залише і скаже, що не буде марнувати сили, щоб відвести ведмедя на свою територію, а просто стануть німими..? Слова є просто слова, які не несуть зі собою влади чи сили. Ніхто ж не вбачає прихід війська із Заходу в Україну. Це лиш більше покалічить Український народ – пам’ятаєте коли востаннє війська прийшли із Заходу, яких спочатку бідний народ вважав визволителями? Ні, військові сили не в змозі допомогти. Слова сучасної дипломатії повинні мати за собою ефективні економічні, політичні та соціальні дії і санкції, що допоможе загарбникам зрозуміти, що їхні старання є марні та руйнівні для самих себе і їх людей.

Все своє життя ми стежили за історією нашої нації і під час цього ми тримали у наших руках жертви ведмежої агресії, придушення, репресії, розділення сім’ї, катування, голодомор - дивлячись у їхні очі як вони згадують мільйони їхніх родичів які загинули «за добробут імперії». Ми були свідками радості, яка відображалася на їхніх лицях дякуючи Богові за свободу їхньої нації – їхньої цілої і об’єднаної нації – до незалежності і після 24 років проголошення незалежності по всій країні. Саме тому, під час загрози незалежності, ми повинні вимагати від наших політичних лідерів тут у США та всього світу негайні сильні, ефективні та гідні дії поки ще не пізно. Ми закликаємо все наше духовенство, вірних та парафіяльні громади бути на зв’язку за нашим президентом, губернаторами та законодавцями штатів для стійкої позиції в підтримці України та її громадян.

 

Ми залишаємось у солідарності з нашими православними, католицькими лідерами та лідерами інших віросповідань в Україні, котрі показали відданість до свого стада своїми постійними молитвами та турботами за тих, що сиділи на каміннях Майдану. Ми особисто доставили матеріальну підтримку лікарням, що доглядають за потерпілими та сім’ями потерпілих. Сьогодні, ми закликаємо наших братів єпископів православних Церков з цілого світу, щоб вживали їхню Богом-дану владу, включаючи Росію, закликати про припинення атакування православних братів їхньої Віри! Ми закликаємо християн інших конфесій та релігійні групи з цілого світу закликати своїх вірних, щоб голосили і допомагали позбутися можливого перевороту нації, яка вже і так ледве прожила достатньо таких переворотів. Справді витерпіла! Тільки через Ласку Божу Україна відродилася 24 років тому – незважаючи на слабкі та поділені відділи управління на всіх рівнях – політичних, соціальних, церковних і інших. Прийшов час процвітати, так як вона вже почала робити, – не будучи загрозою для її сусідів та не порушуючи тисячолітніх міжнародних зв’язків.

Україна та її люди були досить тривалий час епіцентром світового Православ’я. Вона і її люди доказали своєю неймовірною вірою у нашого Господа Бога і Спаса Ісуса Христа. Вона поклала надію на Святу Трійцю та Покров Пресвятої Богородиці. Ми, як єпископи Української Православної Церкви США, просимо про щирі і постійні молитви всіх хто читає ці слова чи їх чує. Ми особлива закликаємо громади монастирів цілого світу, які постійно моляться за людство додати Україну та її громадян до цих молитов.


Нехай Свята Трійця і Пресвята Богородиця і всі святі і мученики України почують наші молитви і збережуть нашу Боголюбиву Україну і дарують їй мир та розуміння Істини і Любові на всі віки.

 

PRAYER FOR UKRAINE:

Let us Pray to the Lord - Lord, Have Mercy!   Господу помолимось - Господи, помилуй!

Almighty Father, You said that when two or three are gathered in your name – you would be among them. Remembering Your words and having received the land of Ukraine for our heritage; We ask you today to prove us mindful of this great blessing. Bless our ancestral homeland Ukraine and these United States with honorable works, sound learning, and good manners. Save us from violence, discord, and confusion; from pride and arrogance. Defend liberty which is an expression of your Divine Will. During this time of difficulty throughout our ancestral homeland Ukraine fill our hearts with gratitude, and grant the people of Ukraine, and all of us the grace to continue to trust in You and Your mercy as we did in previous days of trouble. We ask this for we know that you are a gracious and loving God in whom we are blessed through the Father and the Son and the Holy Spirit, always now and ever and to the ages of ages. AMEN.

Всемогутній Отче, Ти сказав, що, коли двоє або троє зберуться в ім'я Твоє - Ти будеш серед них. Згадуючи Твої слова і отримавши землю України як спадщину; Ми просимо Тебе сьогодні, щоб поміг нам пам'ятати це велике благословення. Благослови нашу Батьківщину - Україну та Сполучені Штати Америки почесними ділами, голосом науки та хорошими манерами. Спаси нас від насильства, розбрату і заколоту, від гордості та зарозумілості. Захисти свободу, яка є вираженням Твоєї Божественної Волі. В цей період складності по всій нашій прабатьківщині Україні наповни наші серця вдячністю, і дай народу України, і всім нам благодать продовжувати вірити в Тебе і Твоє милосердя, як ми робили в попередні тривожні дні. Ми просимо про це, тому що знаємо, що Ти добрий і люблячий Бог, в якого ми благословенні через Отця і Сина і Святого Духа, завжди, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

Ми молимося щоб Господь Бог зіслав Своє благословення на людей України.

З Любов’ю у Христі Ісусі,

+Антоній, Митрополит

+Даниїл, Єпископ